Szerokość tekstu60%70%80%100%

Fotorelacja - Szczecińska Dobranocka - 11.01.2023

Szczecińska Dobranocka - zawody w Biegu na Orientację odbywające się raz w miesiącu (przeważnie w środę w Szczecinie. Jest to cykl biegów na orientację, rozgrywanych w parkach i osiedlach naszego miasta. Biorą w nim udział zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny! Serdecznie zapraszamy.

A czym właściwie jest Bieg na Orientację??

Bieg na orientację (BnO) jest to dyscyplina sportowa, w której zawodnik na podstawie mapy i przy użyciu kompasu, musi przebiec wytyczoną trasę w terenie (las, osiedle, park miejski, itp. miejsca), odnajdując i potwierdzając po drodze punkty kontrolne (PK), w jak najkrótszym czasie. Wybór drogi pomiędzy punktami nie jest ustalony – to sam zawodnik wybiera drogę pomiędzy punktami, na podstawie mapy. Aby ukończyć bieg i być sklasyfikowanym, należy potwierdzić w podanej kolejność wszystkie punkty kontrolne zaznaczone na mapie. Każdy bieg jest unikalny, ponieważ nie zna się trasy przed zawodami oraz miejsca rozgrywania biegów są różne.

Poniżej prezentuję zdjęcia z finału 20stej już edycji zawodów. Serdecznie zapraszam do oglądania i do zobaczenia już niebawem w edycji 21!

Link do galerii

Copyright © 2015 fotoPoligraf.pl | All rights reserved. | All photographs by M.Szymkowiak